Літературно-музична композиція «Збережемо у віках рідну мову»

2015-11-12

/Files/images/masov_zahodi/den_ukr_pisemn/День_укр_мови2014.jpg

Мова для будь – якого народу стає ніби другою природою, що органічно оточує його, живе з ним всюди і завжди. Бо без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям для людини обертається нищення природи, неповага до неї, відмова від її пошанування – так і катастрофічно боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері. І якщо ми нарешті зрозуміли, що треба берегти природу, то давно треба зрозуміти, що екологія мови – це екологія наших душ, так як розумних істот, а не просто як живих мешканців Землі. Зречення рідної мови призводить до найбільшої кари – духовного каліцтва. Треба , щоб доросла людина цю велику істину пам’ятала повсякчас і прищеплювала її своїм дітям.

Тому, традиційно, наша шкільна бібліотека виховує та навчає любити і берегти нашу рідну мову. До Дня української мови та писемності, 9 листопада 2015 року, шкільні бібліотекарі спільно з учнями 7-А кл. (кл. керівник Демченко Г.В.) та з учнями 7-Б кл. (кл. керівник Павлік В.І.) провели літературно-музичну композицію «Збережемо у віках рідну мову».

На святі звучали вірші, які читали учні школи та пісні у виконанні відомих українських співаків. Ведучими були учні Боярчук Марія, Грабець Назар, Колькова Анна, Павлік Ігор.

Завідувачка бібліотеки Антонюк Світлана Михайлівна, звернулась до учнів і наголосила, що потрібно любити, шанувати і розмовляти рідною мовою, адже наша мова одна з кращих мов світу. Дуже багатий фольклор: є близько 300 тис. українських народних пісень, не в одній країні світу такого немає.

А на закінчення виступила класний керівник, вчитель української мови та літератури Павлік Валентина Іванівна, яка розповіла про значення мови в житті людини, прочитала вірші відомих поетів.

Використана була презентація по темі та книжкова виставка «Ти наше диво калинове, кохана українська мово».


Мова – це наша національна ознака, в мові - наша культура, сутність нашої свідомості


/Files/images/masov_zahodi/den_ukr_pisemn/Фото0473.jpg/Files/images/masov_zahodi/den_ukr_pisemn/Фото0477.jpg
/Files/images/masov_zahodi/den_ukr_pisemn/Фото0474.jpg/Files/images/masov_zahodi/den_ukr_pisemn/Фото0479.jpg
/Files/images/masov_zahodi/den_ukr_pisemn/Фото0480.jpg/Files/images/masov_zahodi/den_ukr_pisemn/Фото0482.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 309

Коментарi