Мобільний телефон для дитини – безпека чи небезпека?

2016-12-09

/Files/images/novini/2016_rk/listopad/telefony.jpg

На сьогоднішній день немає, напевне, батьків, які б ставили під сумнів необхідність мобільного телефону для дитини.Для школяра мобільний телефон дійсно є не тільки засобом зв’язку, а засобом безпеки. Усі батьки бажають бути в курсі того, чи дісталася їхня дитина додому.Але багато педагогів не радять купувати дитині початкових класів дорогий мобільний телефон, стверджуючи, що такі функції як фотокамера, доступ до Інтернету, медіаплеєр, радіоприймач будуть тільки відволікати школяра. На Заході сьогодні активно забороняють мобільні телефони у школах і коледжах. В Україні ж заборона на мобільні телефони у школах існує ще з 2007 року (Наказ Міністерства освіти та науки України № 420 від 24.05. 2007). Тож учитель на цілком законних підставах може вимагати від дитини вимкнути мобільний під час уроку.Не варто забувати, що коштовні гаджети роблять дитину потенційною жертвою шахраїв. У даному випадку «мобільник» - засіб провокації.Щоб вийти із ситуації, батьки можуть дати дитині старий телефон. Але виникає інша дилема: діти жорстокі, тому висміюватимуть власника старого пристрою, не захочуть дружити з ним. Такий факт примушує багатьох батьків обирати стільниковий телефон дитині не тільки як засіб зв’язку, але і як показник, що їхня дитина «не гірша за інших».Тому, перш ніж купувати телефон, з дитиною потрібно провести підготовчу роботу. Малюк має усвідомити ступінь відповідальності. Саме від батьків та їх виховної роботи залежить, чи стане телефон для дитини дорогою іграшкою, чи корисним придбанням.

Купувати стільниковий телефон дитині потрібно з урахуванням її відповідального ставлення до речей.На якому б гаджеті ви не зупинили свій вибір, у першу чергу потрібно пояснити дитині, як потрібно з ним поводитися. Дитина чітко повинна знати, які функціональні можливості містить телефон, на які дзвінки та SMS не слід реагувати, коли можна грати в ігри та проводити відео зйомку. Поговоріть з дитиною про те, що не варто «світити» телефоном у транспорті та дорогою додому. Це може привернути увагу злодіїв. Необхідно наголосити на тривалості розмов та їх вартості.За розміром мобільний телефон для дитини бажано вибрати невеликий і компактний, щоб дитині зручно було його заховати у кишеню. Тому, вибираючи дорогий телефон дитині, будьте готові до того, що вона може його втратити. У такому випадку не слід карати дитину.Варто поговорити про дії дитини в такій ситуації. Поясніть, що при втраті телефону необхідно одразу повідомити про це старшим, не панікувати та не приховувати втрату. Не можна сперечатися зі зловмисниками, щоб не постраждати фізично.

Батьки повинні навчити дитину гігієні використання мобільного телефону.Електромагнітні хвилі, які випромінюють мобільні телефони, є досить потужними, вони впливають навіть на звичайний радіоприймач, а наш мозок набагато чутливіший, ніж банальний резистор. Варто пояснити, що «мобілка» несе приховану загрозу, пов’язану із радіосигналами, які впливають на хімічні процеси в організмі і призводять до появи стресових білків. Особливо небезпечні мобільні телефони для дітей віком до 14 років.Діти й дорослі повинні знати, якщо користуватися телефоном більше 45 хвилин на день, а це відбувається досить часто, починаються немотивовані головні болі, порушується сон, підвищується дратівливість, знижується увага. При використанні навушників значно підвищується ризик зниження слуху. Існують ризики виникнення пухлин. Врахуйте, що навушники не знижують, а приблизно втричі підсилюють, як своєрідні антени, шкідливу дію телефону. Є спеціальні медичні рекомендації, згідно з якими для дітей до 14 років розмови по стільниковому не мають бути довшими 4-х хвилин поспіль. У відповідності до даних досліджень, проведених шведськими вченими, якщо дитина користується стільниковим телефоном з 8-12 років, то до 21 року ризик виникнення пухлин головного мозку зростає у п’ять разів.Але поки що не існує достовірних досліджень, які доводять шкоду стільникових телефонів для здоров’я, хоча, віддалені наслідки, на думку вчених,будуть помітні вже через 5-10 років.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, до віддалених можливих наслідків використання мобільного зв’язку можна віднести хворобу Альцгеймера, депресивний синдром, а також схильність до епілептичних реакцій. Ні бренд, ні ціна стільникового телефону не мають значення. Доза опромінення визначається режимом роботи мережі та інтенсивністю використання телефону.

Ще одна небезпека, яку для дітей несуть мобільні телефони – це розсіювання уваги. Звичайним явищем є звичка дітей та молоді слухати «на телефон» музику із використанням навушників. Весело підспівуючи, діти забувають про правила дорожнього руху, вони не чують попереджуючих сигналів, чим наражають себе на смертельну небезпеку. Звичайно ж, не варто вводити себе в оману, думаючи, що ваша дитина цього не робитиме. Навчіть її хоча б виставляти мінімальну гучність, щоб чути зовнішні звуки.Тобто, підсумовуючи, варто зазначити, що мобільний телефон, дорогий чи дешевий, викликає залежність. Під його вплив не лише діти, а й дорослі потрапляють миттєво. Без телефону ми почуваємося некомфортно, навіть розгублено. Тому довіра, відкритість, співпраця і повний контроль з боку батьків повинні навчити дитину відповідального ставлення до дорогих речей та власного здоров’я. Лише після цього мобільний телефон стане корисним гаджетом, а не ворогом.

Використане джерело: Мельник А. Мобільний телефон для дитини – безпека чи небезпека? : абетка безпеки / Альона Мельник // Безпека життєдіяльності. – 2016.- № 9. – С.28-29.


Дитина - це явище в нашому житті, а не випадковість


Кiлькiсть переглядiв: 247

Коментарi