Як з’їсти ранні овочі й не отруїтися?

2019-05-02

/Files/images/novini/2019_rk/traven/ovoch/Ранні_овочі01.jpg

Вже починаючи з березня, на базарах у магазинах з’явилися свіжі – молоді огірки, помідори, кабачки, капуста. Проте ціни на них були досить високими, і це багатьох стримувало від спокуси поповнити зголоднілий на вітаміни організм. Тож, які свіжі овочі і коли можна їсти та як правильно їх вибрати.

Секрети вибору свіжої городини

Овочі мають бути сухими і мати абсолютно свіжий вигляд (не зморщені).

На овочах не повинно бути жодних пошкоджень, а також вм’ятин, вони мають бути абсолютно цілими. Приміром, якщо на редисці є тріщини, які зарубцювалися, це свідчить, що її надмірно зволожували. Якщо ж тріщини свіжі, купувати такий овоч не варто, тому що він швидко згниє.

Зелені корінці помідорів підкажуть, що овоч свіжий. Сухі ж будуть свідчити, що томати вже давненько перебувають на прилавку.

/Files/images/novini/2019_rk/traven/ovoch/Ранні_овочі02.jpgПерш ніж купувати огірки, їх варто уважно роздивитися: якщо вони пружні на дотик, а квіточка трохи зів’яла, - свіжі. Прим’ятий та м’який на дотик огірок «натякає» на те, що він не користується попитом у покупців. До речі, такий овоч не буде смачним.

Вибираючи свіжий салат, пам’ятайте, що листя цього овоча не повинне мати гнилих вкраплень.

Основні правила безпечного споживання ранньої городини

Перед споживанням овочі вимити під проточною водою (не просто сполоснути, а саме добре вимити).

/Files/images/novini/2019_rk/traven/ovoch/Ранні_овочі03.jpgЦікаво, що кожен овоч потребує особливого «ставлення» до себе: наприклад, у боротьбі з нітратами, які містяться в зелені, допоможе вимочування в холодній воді протягом двох годин.

З огірків і кабачків бажано також зчищати шкірку – саме в ній накопичується більша кількість нітратів.

Перед тим, як нарізати овочі для салату, потрібно позрізати всі тріщини й зіпсовані місця.

Для приготування салату рекомендують брати лише верхівки зелені, стебла краще зрізати.

Залишки зелені не варто зберігати в холодильнику, адже нітрати перетворюються в нітрити. Які ще небезпечніші для людини та можуть спровокувати токсичне отруєння.

Зменшити вміст нітратів приблизно на 80% допоможе відварювання овочів.

Умови і термін зберігання почищених овочів: при кімнатній температурі – 4-5 годин, свіжо вичавлений сік зберігають не довше 1-2 годин.

Використане джерело: Вовдюк Л. Як з’їсти ранні овочі й не отруїтися? : основи здоров’я / Людмила Вовдюк // Безпека життєдіяльності. – 2018. - № 4. – С.9.

Кожному овочеві свій час


Кiлькiсть переглядiв: 62

Коментарi