Якщо ви стали свідком стрілянини?

2019-12-02

/Files/images/novini/2019_rk/gruden/strlyanina/стрілянина.jpg

Якщо ви стали свідком стрілянини?

(памятка)

Постріли на вулицях нині – не дивина. За інформацією департаменту з комунікацій МВС України до початку конфлікту на Сході України кількість нелегальної зброї у населення становила приблизно 3,7 млн од. Сьогодні – приблизно 5 млн од. Це орієнтовні розрахунки. Реальна ж цифра може бути і більшою. Цілком логічно, що вагома частина цієї зброї знаходиться в руках кримінальних структур, що серйозно загрожує безпеці та навіть життю простих громадян

Що робити, якщо стрілянина застала на вулицях міста?

· Відразу ж ляжте і озирніться, виберіть найближче укриття і проберіться до нього, не піднімаючись на повний зріст (автомобіль – не найкращий захист під час перестрілки, його метал тонкий, а пальне вибухонебезпечне).· За першої можливості сховайтеся. Укриттям можуть служити виступи або під’їзди будинків, підземні переходи, кам’яні сходи, фонтани, пам’ятники, бетонні стовпи, бордюри, канави тощо. Пробирайтеся до них поповзом. Якщо бігти нікуди, лягайте на землю. Вибираючи укриття, зверніть увагу на місця, біля яких немає скла.· У разі вибуху під час стрілянини негайно падайте на землю, краще під укриття. Для більшої безпеки накрийте голову руками.· Захистіть дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом.· За першої можливості повідомте про перестрілку правоохоронцям (наприклад, по мобільному телефону).· Постарайтеся запам’ятати прикмети підозрілих людей (наприклад, зовнішній вигляд стрілка, тип і кількість зброї, місце, де ви бачили його востаннє) та повідомте інформацію прибулим правоохоронцям.· Дочекайтеся закінчення перестрілки в укритті.

Якщо зустрічі зі стрільцем не вдалося уникнути?

· Дайте зрозуміти йому, що ви налаштовані не агресивно. Не біжіть, не кидайтеся на терориста, не намагайтеся впливати на нього словами або сльозами.· Не рекомендується дивитися в очі стрілка, вести себе зухвало. Виконуйте всі вимоги, терпіть усі приниження, за необхідності говоріть спокійним голосом, запитуйте дозволу на будь-яку дію.

Якщо стрілянина застала удома?

· Памятайте, найперше правило – якнайшвидше повідомте про подію правоохоронним органам.· У жодному випадку не виглядайте у вікно, задовольняючи цікавість, - це небезпечно!· Закрийте штори (палицею, шваброю або за нижній край, сидячи навприсядки).· Спробуйте заховатися самі та укрийте домашніх у ванній кімнаті чи туалеті (там, де вас не дістане випадкова куля), тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету (відскакування кулі).· Пересувайтеся по квартирі пригнувшись або поповзом.· Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під’їзді подалі від вікон.

Будьте пильні та обережні! Запропоновані нами прості поради допоможуть зберегти здоровя та життя.

Використана література:Григор’єв В.Л. Якщо ви стали свідком стрілянини? : (пам’ятка) : громадська безпека / В.Л. Григор’єв // Безпека життєдіяльності. – 2018. - № 3. – С.20.


Кiлькiсть переглядiв: 198

Коментарi