Тепер у нашої бібліотеки є свій сайт!

2012-09-03

/Files/P3250281.JPG

Шановні відвідувачі сайту!

Тепер, за допомогою нашого сайту, ви можете дізнатися інформацію про нашу бібліотеку, переглянути фотографії та відео, поспілкуватися один з одним.
На нашому сайті ми будемо розміщати інформацію про семінари, конкурси, які проходитимуть у нас і багато іншої корисної інформації.
У колекції фотоальбомів ви можете знайти фотографії з наших заходів, свят, конкурсів. А за допомогою блоку новин ми будемо висвітлювати найважливіші та найцікавіші новини!

Я - бібліотекар школи І-ІІІ ступенів № 22-ліцей м. Луцька, працюю з дітьми більше 25 років. Маю певний досвід, з яким хочеться поділитися з однодумцями. Не ради слави, а з розуміння того, що мої прості поради, скромні роботи можуть стати в пригоді моїм колегам.
Сайт призначений для бібліотекарів, вчителів, учнів, батьків та всіх, не байдужих до освіти людей. Даний сайт дозволить мені систематизувати набутий досвід, узагальнити результати самоосвіти, поділитися результатами своєї праці з колегами. Надіюсь, що мій сайт зможе надати комусь допомогу.
Заходьте, читайте, діліться своїми думками і досвідом. З повагою, Ваша Світлана Михайлівна Антонюк.

Буду рада отримати від Вас листи, коментарі на даному сайті або пишіть на Antonyk_S_M@ukr.net

Наш сайт був створений на базі безкоштовної інтернет платформи EDUkIT (http://edukit.org.ua), яка поширена по всій Україні і дозволяє безкоштовно створювати сайти для всіх установ освіти.


Про створення сайту бібліотеки

Бібліотечний веб-сайт – це публічне обличчя бібліотеки. Сайт є ознакою регіональної, національної та навіть міжнародної присутності бібліотеки у віртуальному інформаційному просторі. Важливість мати високоякісний веб-сайт важко переоцінити. Але недостатньо просто створити сайт та забезпечити доступ до електронного каталогу та інших ресурсів. Головну увагу слід приділити створенню та управлінню високоякісного контенту або змісту, забезпеченню чіткої навігації та створенню професійної інформаційної архітектури. Якщо бібліотека вирішила створити власний веб-сайт, потрібно проаналізувати вже існуючі сайти і визначитися, яким саме повинен бути створюваний сайт.
На сайті необхідно розмістити наступну інформацію:
/Files/images/inform_0001.jpg· повна назва бібліотеки;
· контактна інформація (юридична адреса, адреса електронної пошти, номери телефонів);
· прізвище, ім’я та по батькові керівника;
· «Екскурсія по бібліотеці» з описом відділів та, бажано, з фотографіями;
· історія бібліотеки;
· режим роботи бібліотеки;
· правила користування бібліотекою;
· послуги, які надає бібліотека, в тому числі платні;
· ресурси бібліотеки, в тому числі електронні;
· відомості про бази даних;
· відомості про нові надходження;
· відомості про програми, які реалізує або в яких бере участь бібліотека;
· інформація для фахівців;
· відомості про спонсорів бібліотеки.
Інші розділи бібліотека може запланувати за своїм бажанням, враховуючі потреби свого регіону. Але корисно мати розділ «Новини», в якому можна розміщувати цікаву інформацію про проведені заходи. Корисним для користувачів буде розділ «Віртуальні виставки», який пропонуватиме перегляд літератури за темами. Можна зробити розділ «Віртуальна довідка», але потрібно передбачити, що на питання відвідувачів сайту відповіді необхідно надавати вчасно, без затримки. Інакше цінність такої послуги зменшиться. Можна зробити розділ «Наші кращі читачі» - і виставити на ньому фотогалерею користувачів бібліотеки. Можна розмістити інформацію про співпрацю з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Але сайт не повинен стати рекламним агентом організацій, які не мають відношення до діяльності бібліотеки.
Доцільно встановити лічильник відвідувань сайту.
Сайт можна створювати як власними силами, якщо в штаті бібліотеки наявний програміст, так і замовити його виготовлення фахівцям.
Етапи розробки сайту бібліотеки:
/Files/images/SAM_0989.JPG· розробка концепції, структури та архітектури сайту, його дизайну;
· відбір і створення інформаційного наповнення (контенту);
· підготовка контенту для представлення на сайті: переклад текстових матеріалів в електронному, а потім в гіпертекстовому варіантах, оцифрування графічно-ілюстративного матеріалу, обробка фотографій;
· програмування сайту;
· встановлення сайту на власний сервер чи сервер хостера (спеціалізованої організації, яка надає дисковий простір на своєму сервері, що підключений до Інтернету);
· реклама сайту в бібліотеках регіону, в навчальних закладах, розсилка рекламних листів;
· постійна підтримка сайту.
Якщо бібліотека створює сайт, дуже важливо постійно оновлювати зміст сайту і вчасно видаляти застарілу інформацію.
Помилки:
· застаріла інформація, така як старі оголошення, лінки, які не працюють, плани заходів та події, що відбулися в минулому;
· більше уваги слід приділяти тому, які матеріали доступні в бібліотеці, ніж розміщувати фотографії працівників;
· незрозуміла архітектура сайту, коли для того, щоб знайти потрібну інформацію, доводиться витрачати багато часу і робити зайві «кліки»;
· заплутана навігація, порушення логіки розміщення розділів;
· нераціональне розміщення електронного каталогу. Потрібно, аби користувач мав можливість перейти в цей розділ зі стартової сторінки бібліотеки.
Стосовно наповнення сайту, потрібно пам’ятати, що це не те саме, що писати для брошури чи журналу. Користувачі, які відвідують сайт, зазвичай поспішають і пропускають повз увагу великі тексти (за виключенням цільових тематичних буклетів, що мають необхідну інформацію). Враховуючи це:
· розміщуйте найбільш важливу інформацію згори сторінки:
· пропускайте непотрібні слова;
· використовуйте короткі словосполучення;
· використовуйте прості речення;
· використовуйте можливість вибору;
· не включайте фрази, подібні до таких, як «натисніть тут».
У випадку зміни адреси сайту (наприклад, при перенесенні на інший сервер) необхідно внести корективи до тих пошукових систем і каталогів, у яких сайт зареєстровано, і повідомити нову адресу в обласні бібліотеки вашого регіону.


Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя, треба ввести її у світ книг.


Кiлькiсть переглядiв: 375

Коментарi