Міський семінар бібліотекарів
«Інноваційні форми масової роботи шкільної бібліотеки і методика їх проведення»

/Files/images/semnari/SEminar2013.jpgМакро- і мікросередовище впливають на розвиток людини, тому завдання бібліотек – створити умови для задоволення та розвиток інформаційних потреб людей.
Одним із засобів створення таких умов є масові заходи в бібліотеці: цікаві, захоплюючі, емоційні, зорієнтовані на особистість. 21 березня 2013 року в ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ступенів №22-ліцей відбувся міський семінар шкільних бібліотекарів на тему: «Інноваційні форми масової роботи шкільної бібліотеки і методика їх проведення». Презентацію школи-ліцею зробив директор Ольхович Василь Олексійович. Проводила семінар провідний бібліотекар, зав. бібліотеки Антонюк Світлана Михайлівна і бібліотекар Мосюк Наталія Володимирівна. В теоретичній частині були розкриті нові форми масової роботи, доповідь супроводжувала презентація по даній темі. Методист міського управління освіти Власюк Тетяна Іванівна виступила і розкрила питання на тему «Активізація діяльності шкільної бібліотеки щодо використання рекламно-інформаційних та ігрових форм масової роботи», при цьому було продемонстроване надбання презентацій кращих бібліотек України. Друга частина –– практична, де був /Files/images/masov_zahodi/Вітаміни.jpgпоказаний масовий захід нової форми –– прес-конференція на тему «Наші друзі – вітаміни». Підготовлений працівниками бібліотеки, задіяні в ньому були учні 8-Д класу даної школи. Супроводжувала презентація на мультимедійній дошці.
Досвід підтвердив, що ті заходи, де читачі були активними учасниками, виявилися для них найцікавішими. Особливість таких форм полягає в тому, що їм притаманні: новизна у назві, діалог бібліотекаря з читачами і читачів між собою, наявність елементів театралізації у викладі інформації, ігрові моменти, своєрідна атрибутика, що передає специфіку запропонованої форми, активна участь читачів у проведенні заходу.

Про проведення семінарів

Під час семінарів обговорюються актуальні проблеми бібліографічної роботи, вирішуються певні бібліографічні завдання, аналізується ефективність різних форм бібліографічної роботи. Участь в обговоренні проблем розширює коло професійних знань бібліотекарів, допомагає оволодіти передовим досвідом і виробити критичне ставлення до своєї роботи. Однак, потрібно здійснювати пошук нових форм і методів роботи, розвивати творчу ініціативу бібліотекарів – це одна із особливостей бібліотечної справи на сучасному етапі.
/Files/images/semnari/семінар1.JPGПри складанні планів семінарських занять працівники шкільної бібліотеки враховують тематику, завдання і питання, вивчені в попередні роки.
В останні роки методичні центри намагаються знайти нові форми проведення міських семінарів. Наприклад, в школах на базі тих бібліотек які запровадили новий цікавий досвід бібліографічної роботи. В програму цієї школи входять лекції, консультації, практичні заняття. Ця програма передбачає безпосередньо демонстрацію цього передового досвіду.
При плануванні семінарських занять на рік необхідно виділити головні, актуальні теми по основних напрямках роботи бібліотек. В умовах шкільної бібліотеки важливо встановити такі питання як, наприклад, пропаганда книги в зв’язку з радіо - і телепередачами, обслуговування вчителів, читальний зал, самоосвітнє читання, пропаганда мистецтва, застосування технічних засобів в роботі бібліотеки. Особлива увага в ЛНВК №22 приділяється семінарам-практикумам та семінарам для бібліотекарів, під час яких обговорюються актуальні проблеми бібліографічної роботи.
Організатором районних семінарів є міське управління освіти, провідні бібліотекарі. План семінару готується заздалегідь. Вибираються тема і питання, продумуються практичні заняття і т.д.
Правильно організовані семінари дозволяють органам освіти методичним центрам слідкувати за ростом кваліфікації кожного працівника. Бібліотекарів заздалегідь повідомляють про проведення семінару, його програму, тематику практичних завдань і ін.
Основна мета семінарів заключається не тільки в ознайомлені бібліотекарів з першочерговими завданнями бібліотечно-інформаційного обслуговування читачів, а і в навчанні їх новим методам роботи, в запровадженні нового і передового досвіду. Велика увага приділяється правильному використанні основних форм і методів пропаганди книги виходячи із змісту літератури з якою працюють бібліотекарі.

У хорошій книзі більше істин, ніж хотів вкласти в неї автор.