Праця бібліотекаря завжди здавалась мені надзвичайно відповідальною, значною, благородною по самій суті, вона вимагає не тільки знань, а і серця


Прізвище, ім’я, по батькові

/Files/images/Фото_АнтонюкСМ.jpg Антонюк Світлана Михайлівна

Число, місяць, рік народження

15.02.1964

Домашня адреса, телефони: робочий, e-mail

м. Луцьк, пр-т Молоді, роб. тел.: 25-41-91, Antonyk_S_M@ukr.net

Освіта,
спеціальність за дипломом

Вища,
бібліотекознавство і бібліографія

Рік і назва навчального закладу, який закінчила

1997 р. Рівненський державний інститут культури

Посада, стаж роботи: загальний, бібліотечний, інший (вказати)

Зав. бібліотеки, заг. – 35 р., бібліотечний – 33 р.

З якого року в даному ЗНЗ

1995 р.

Курси (місяць, рік)

Січень 2012 р.

Нагороди міського управління освіти, рік
Нагороди обласного управління, рік

Почесні Грамоти:
МОН України 2000 рік;
обласного управління освіти та науки – 2001, 2002, 2009, 2014 роки;
управління освіти Луцької міської ради – 2001, 2003(2), 2004 (2), 2005, 2007, 2008, 2009 (2), 2010, 2011, 2014;
шкільні – 2004, 2006, 2013, 2014, 2015.
Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Шкільний бібліотекар 2009 року» (Наказ інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 13.07.2009р. 3 175).
Учасник заключного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 н.р. у номінації «Бібліотечний веб-ресурс» (Наказ Міністерства освіти і науки України від 12 червня 2014 р. № 703)

Усі нагороди, подяки, дипломи зав.бібліотеки С.М.Антонюк (див. >>>)


Методичні розробки


«Довідково-бібліографічний апарат в системі навчально-виховної роботи школи», «Організація роботи шкільної бібліотеки», «Інноваційні форми масової роботи та методика їх проведення»

Проблема, над якою працює
«Формування інформативних ресурсів з метою задоволення інформаційних потреб»
Перелік публікацій

Антонюк С.М. Довідкове бюро школи/Світлана Антонюк // Шкільна бібліотека. – 2010. № 6. – С. 53-55;

Антонюк С.М. Бібліотечні стенди / Світлана Антонюк// Шкільна бібліотека. – 2011. № 10. – вкладка;

Антонюк С.М. Веб-ресурс шкільної бібліотеки / Світлана Антонюк // ШБІЦ. Бібліотечна робота. – 2014. - №9. - С. 51-54.

Антонюк С.М. Національно-патріотичне виховання молоді – важлива місія шкільної бібліотеки / С.М. Антонюк, О.А. Герус// Збірник матеріалів ІХ Міжнародної науково-практичної конференції і ХХІІІ Всеукраїнських педагогічних читань «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: Щоб у серці жила Батьківщина». - Луцьк : «Надстир’я», 2016. – С.11-14.

Прізвище, ім’я, по батькові

/Files/images/SAM_1248.JPG
Мосюк Наталія Володимирівна

Число, місяць, рік народження

18.10.1978 р.

Домашня адреса, телефон: робочий

м. Луцьк, пр-т Відродження, роб. тел.: 25-41-91

Освіта
спеціальність за дипломом

Вища,
бухгалтерський облік і аудит

Рік і назва навчального закладу, який закінчила

2010 р. Тернопільський національний економічний університет

Посада, стаж роботи: загальний, бібліотечний, інший (вказати)

Бібліотекар, заг. – 15 р., бібліотечний – 6 р.

З якого року в даному ЗНЗ

2000 р.


Яким повинен бути сучасний бібліотекар?

Девіз сучасної бібліотеки: «Робочий інструмент кожного співробітника бібліотеки є – не ручка й формуляр, а власна душа». Основний наголос сучасної бібліотеки акцентується на його зовнішній і внутрішній зміст. Головними/Files/images/fotogalereya/IMG_4853.jpg елементами /Files/images/fotogalereya/SAM_0564.JPGякого є: змістовність, послідовність, цілісність, стриманість. Саме з цих компонентів складається візуальна привабливість бібліотеки. Для створення більш теплої та затишної обстановки в оформленні бібліотеки передбачається використання сучасних елементів прикрас. Слід особливу увагу приділити світловому та колірному рішенню наочності. У створенні сучасного іміджу бібліотеки важливу роль відіграють авторські виставки. Бібліотекар сьогодні в основному асоціюється із такою собі жінкою, яка перебирає формуляри у порожній читальній залі. Але це зовсім не так. Декому здається, професія бібліотекаря полягає в тому, щоб просто взяти з полиці книжку і видати її читачеві. В більшості своїй люди вважають, що вже в такому місці, як бібліотека, будь-хто зможе працювати. А тому щиро дивуються з того, що бібліотечна професія вимагає знань, підготовки в спеціалізованому учбовому закладі. Але ж нині всюди сучасні технології, покладені на новітні системи. Мабуть це і є однією із причин, чому сьогодні «стародавню» спеціальність охоче опановує молодь.
Спеціальність книгознавця переважно хочуть здобути діти, яким не треба пояснювати, що таке книжка, інформація і розумова діяльність. Насамперед бібліотекар повинен любити людей і любити книгу. Оскільки бібліотекар працює з людиною, у нього повинні бути розвинені комунікаційні якості, інтелект.
Так, престиж професії впав. Але спеціальність «бібліотекар» замінила сучасна назва «інформаційний фахівець». А такі можуть працювати у будь-якій установі, де є інформаційний центр. Хочеться поставити риторичне запитання: «Чи потрібні бібліотекарі сучасній Україні?» І одразу відповісти: «Бібліотеки існують вже понад 5000 років. Як же можна говорити, що це непотрібно! Тим паче, якщо ми будуємо високоосвічене суспільство».
Наша професія дає змогу спілкуватися з людьми та допомагати їм. Працівник бібліотеки – перша людина, яка дізнається про новини у світі інформації. Люди, які працюють в цій установі, виконують почесну місію – вони несуть людям радість спілкування з книгою.
Особисто мені подобається ця професія тому, що бібліотекар – це людина освічена, розумна та комунікабельна. Та і в більшості у професії бібліотекар, як то кажуть, жіноче обличчя. Сьогодні у бібліотечній справі залишаються лише ті, хто має покликання до цієї професії, любить її, цінує, не дивлячись на невелику заробітну плату. Проте, залишаючись працювати в бібліотеках, вони зробили вибір, який на ділі, а не словах доводить їх відданість духовній культурі.


Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя, треба ввести її у світ книг


Кiлькiсть переглядiв: 64