День української мови та писемності

2016-11-11

/Files/images/Шляхами історії нашого народу.jpg

Кожна людина, незалежно від національності та країни проживання, має свою рідну мову, яка стає не лише важливим способом спілкування між людьми, але й аспектом для пізнання оточуючого світу. Це та мова, з якою людина пов’язана з самого народження, вона на ньому говорить свої перші слова, декламує вірші, читає книги, пише та думає. Для україномовного населення рідною є і буде українська мова, найспівучіша із мов.

Цей предмет вивчають в школах, починаючи з першого класу, та продовжують її вдосконалювати протягом всього свого життя, так як будь-які знання передаються, в першу чергу, мовним шляхом.

Вільне володіння українською літературною мовою в усній чи письмовій формах і є основною задачею навчання школярів.

Діти повинні вчити свою рідну мову, адже вона слугує ключем для розвитку особистості, його освіченості та пізнанню, без мовних знань вони не зможуть повноцінно приймати участь в суспільному житті та розвитку вітчизняного мистецтва та культури.

Зречення рідної мови призводить до найбільшої кари – духовного каліцтва. Треба, щоб доросла людина цю велику істину пам’ятала повсякчас і прищеплювала її своїм дітям.

Тому, традиційно, наша шкільна бібліотека виховує та навчає любити і берегти нашу рідну мову. До Дня української мови та писемності, 9 листопада 2016 року, шкільні бібліотекарі спільно з учнями 7-А кл. (кл. керівник Юрчик О.В.) провели літературно-музичну композицію «Збережемо у віках рідну мову». Запрошені учні 7-Г кл. (кл. керівник Герасим’юк І.Л.).

На святі звучали вірші у викоанні учнів: Кондратюк Яни, Салюк Діани, Процюк Яни, Швець Ірини, Дембовської Ніни, Яручик Софії, Шелеста Владислава, Романчук Юлії, а бібліотекар Мосюк Наталія Володимирівна прочитала вірш Лесі Диркавець «Доню, моя доню». Пісні у виконанні відомих українських співаків діти почули і побачили у відео кліпі в презентації. Ведучими були учні Кватирко Владислав, Кухарчук Богдана, Войстрик Владислава та Захожий Родіон.

Завідувачка бібліотеки Антонюк Світлана Михайлівна, звернулась до учнів і наголосила, що потрібно любити, шанувати і розмовляти рідною мовою, адже наша мова одна з кращих мов світу. Дуже багатий фольклор: є близько 300 тис. українських народних пісень, не в одній країні світу такого немає.

А на закінчення виступила вчитель української мови та літератури Мацюк Катерина Юріївна, яка розповіла про значення мови в житті людини.

Використана була презентація по темі та книжкова виставка «Ти наше диво калинове, кохана українська мово».


Українська мова — одна з найкрасивіших мов у світі. Українська мова визнана другою за мелодійністю мовою світу після італійської


/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова1.jpg/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова10.jpg
/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова11.jpg/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова13.jpg
/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова14.jpg/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова15.jpg
/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова16.jpg/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова2.jpg
/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова2.jpg/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова3.jpg
/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова5.jpg/Files/images/novini/2016_rk/listopad/Рідна_мова6.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 133

Коментарi