• Ви знаходитесь тут:

• Новини бібліотеки

Онлайн семінар шкільних бібліотекарів на тему «Формування інформаційної грамотності в системі роботи бібліотекаря : електронний каталог, віртуальна бібліотека»

2021-12-01

/Files/images/novini/2021_rk/listopad/semnar/IMG-4ec4a9c992fd577af34b40e84ba31477-V.jpg

30 листопада 2021 року на базі Луцької ЗЗСО № 22-ліцей відбувся онлайн семінар шкільних бібліотекарів на тему «Формування інформаційної грамотності в системі роботи бібліотекаря: електронний каталог, віртуальна бібліотека».

В теоретичній частині семінару виступила консультант департаменту освіти Власюк Тетяна Іванівна, яка розповіла про важливість новітніх інформаційних технологій у сучасному світі, зокрема, в бібліотеці.

/Files/images/novini/2021_rk/listopad/semnar/1.jpg/Files/images/novini/2021_rk/listopad/semnar/2.jpg
/Files/images/novini/2021_rk/listopad/semnar/3.jpg/Files/images/novini/2021_rk/listopad/semnar/4.jpg

Тему «Формування інформаційної грамотності бібліотекаря: електронний каталог, віртуальна бібліотека» розкрила завідувачка Луцької ЗЗСО № 22-ліцей Антонюк Світлана Михайлівна, тому, що стрімкий розвиток в сучасному світі інформаційно-комунікативних технологій у системі ЗМІ гостро потребує цілеспрямованої підготовки особистості до вмілого і безпечного користування ними. І сьогодення вимагає від кожної бібліотеки наявності сучасного комп’ютерного обладнання (персональні комп’ютери, веб-камери, принтер, сканер, інтерактивна дошка, відео проектор, копіювальна техніка, пристрої для читання електронних книжок (букрідери), підключення до до локальної мережі Інтернету зі швидкістю не менше 100 Мбіт/с. Але сьогоднішня економічна криза, звичайно, не дає можливості запровадити в усіх бібліотеках новітні технології, створити автоматизовані системи. Але навіть при існуючих можливостях бібліотеки забезпечують певні умови для розвитку культури, розповсюдження знань та інформації, сприяють вирішенню важливих завдань.

Було підняте питання про електронний каталог, де поділилась досвідом його ведення, який був показаний в презентації під час виступу. Торкнулась і питання про види сучасних бібліотек: традиційна, електронна, цифрова, віртуальна, гібридна. Згадала про важливість віртуальної виставки.

Наголосила про мультимедійну грамотність, адже в Інтернеті дуже багато фейків і як перевірити інформацію та не піддатися впливу дезінформації, було подано декілька порад.

/Files/images/novini/2021_rk/listopad/semnar/School Champion.jpgНа практичну частину семінару було запрошено Чашука Олександра Федоровича, вчителя інформатики ЗЗСО № 23, вчителя-методиста, який розкрив тему «Становлення цифрової та інформаційної підготовки та інтернет-комунікаційних компетентностей бібліотекаря відповідно до рівня сучасних вимог. Система шкільного менеджменту School Champion».

Були розкриті питання сайту, блогу, типів веб сайтів, цільової аудиторії сайту, поставлено основні вимоги до сайта, інформаційної структури сайту, навігації. У своїй практичній діяльності використати систему шкільного менеджменту School Champion www.schoolchampion.in.ua (раніше відома як EDUkIT), яка дозволяє школам знайти свою цифрову ідентичність в інтернеті.

Тема була вдало і доступно розкрита.

Бібліотекар – перший стимулятор читацького інтересу