Рух – це життя!

2023-05-02

Рух – це життя!

Життя – це постійний рух: рідини переміщаються між клітинами і всередині клітин, всмоктуються поживні речовини,виробляється енергія, а продукти метаболізму виводяться з організму. Місцева або загальна зупинка руху (сповільнення кровообігу, порушення руху міжклітинної рідини)викликає хворобу. Щоб одужати, потрібно відновити здоровий обмін речовин в організмі: мікроциркуляцію крові, лімфи, рідини у тканинах внутрішніх органів. Таблетки і хімічні препарати тут не допоможуть.

Ось і виходить, що продаж ліків зростає, з’являються нові продукти харчування, покращується медичне обслуговування, а кількість хронічних захворювань збільшується. Ви не замислювалися, чому так? Здоров’я – це природний стан нашого організму, і найчастіше організм долає недугу самотужки. Деякі дослідники вважають, що у 80% випадків ви одужуєте без медичного втручання. Накопичення відпрацьованих речовин у клітинах порушує роботу клітин і органів. Звільнившись від відходів, клітини і ферменти відновлюють свою роботу. Ось чому енергетичний баланс організму показує запас його міцності, витривалості та стійкості до зовнішніх чинників.

У дитячому садочку діти рухаються багато. У 1-2 класі їхня рухова активність падає наполовину порівняно з дошкільним періодом. А старшокласники ведуть пасивний спосіб життя понад 75% часу неспання! Особливо страждають від дефіциту рухової активності школярі 5-х та 6-х класів: навчальні навантаження в них зростають і потребують великого напруження сил, але ж саме у це час відбуваються складні фізіологічні перебудови в організмі. Така статистика має стати для тебе свідомою мотивацією до фізичної активності. Стоп гіподинамії! Треба рухатися!

Чи достатньо ти рухаєшся?

Щоб дізнатися, чи достатньо ти рухаєшся, дай відповідь на питання:

1. Якщо передбачається невеличка подорож, ти скоріше підеш пішки, ніж скористаєшся транспортом?

2. Чи гуляєш ти з собакою або прогулюєшся вечорами та у вихідні?

3. Ти вважаєш за краще йти пішки по сходах, ніж підніматись ліфтом?

4. Чи достатньо у тебе фізичних навантажень, що примушують спітніти (домашня робота, танці, робота в саду)?

5. Коли ти їдеш у міському транспорті, чи виходиш на зупинку раніше, щоб пройти пішки решту шляху?

6. Чи займаєшся ти регулярно будь-яким видом спорту (біг, плавання, велоспорт, теніс, катання на ковзанах)? Якщо на більшість питань ти відповів «ні». Рівень твоєї фізичної активності недостатній.

Цікаво, чи не так?

– Ледачі люди стомлюються швидше, ніж активні. Якщо ви почуваєте млявість, слабкість, швидко стомлюєтеся, вам треба активніше рухатися.

– Японські дослідники розрахували, що нормального активного стану організму і підтримки здоров’я людина повинна робити щодоби до 10000 кроків, тобто проходити за день 7-8 км.

– Найсприятливіший вплив на здоров’я має біг. Він справляє різнобічний фізіологічний вплив на всі системи організму.

– Фізично активні люди частіше перебувають у гарному настрої. Це найбільше помітно, коли вони активно тренуються. Таку закономірність помітили вчені з Пенсильванського університету США.

– Заняття спортом підвищують самооцінку і працездатність.

Використане джерело: Личак К. Рух – це життя!: жива природа / Катерина Личак // Колосок. – 2014. – № 1. – С. 16–21.

Кiлькiсть переглядiв: 114

Коментарi