Вода – основа організму

2023-09-20

/Files/images/novini/2023_rk/veresen/Вода.jpg

Вода – основа організму

Вода – як ріка, по якій корисні речовини через кров потрапляють у різні органи. Протягом дня потрібно випивати 2 – 3 літри води – це корисно для нирок, захищає від темних кіл під очима, сприяє позбавленню від шлаків. Якість споживаної води – одна з найважливіших складових правильного харчування. Отже, яку воду, коли і як правильно пити?

Питну воду, що продається в магазинах, можна поділити на два види: мінеральна та питна. Мінеральною може називатися тільки вода, яку взято з природного джерела та яка має сталий хімічний склад. Така вода – дійсно натуральна, чиста від природи, перед розливом вона не піддається якій-небудь додатковій обробці. Розрізняють столові, лікувально-столові та лікувальні мінеральні води. Лікувальні води містять солі в кількості 10–15 г на літр, підвищену кількість біологічно активних компонентів. Лікувально-столові – води з мінералізацією від 1 до 10 г на літр, їх п’ють як у лікувально-профілактичних цілях, так і як столовий напій. Нарешті, столові води мають загальну мінералізацію не більше 1 г на літр за відсутності специфічних біологічно активних компонентів. Таку воду можна пити без обмеження.

Питні води – це бутильовані води, що пройшли механічну обробку, глибоке очищення, дистиляцію. Потім цю воду штучно збагачують мінералами та солями, вміст яких не повинен перевищувати 1 г на літр. При цьому вміст окремих елементів – натрію, хлоридів, сульфатів – не повинен перевищувати встановлених гранично припустимих концентрацій. Для виробництва питних вод використовують водопровідну воду, воду з артезіанської свердловини, річкову або озерну. Ця вода – для повсякденного застосування, не тільки для пиття, але й для приготування їжі.

Лікувальні мінеральні води треба приймати відповідно до поради лікаря або рекомендацій на етикетці. Але навіть звичайну столову або питну воду не слід пити коли заманеться. Не рекомендується пити під час їди – вода змиває шлунковий сік, нормальне перетравлювання їжі порушується. Пийте або за 15–30 хвилин до їди, або 2–3 години потому.

Використане джерело: Махальська О. Кулінарія для здоровя : енциклопедія кулінара / Олена Махальська. – Харків : Веста,2010. – 144 с. : іл.


Люди часто прагнуть вийти сухими з води, забуваючи, що з води треба виходити … чистими.


Кiлькiсть переглядiв: 64

Коментарi